Közel-keleti lelkésznő lett a REV elnöke

2017. július 07., címkék: erdélyi diána, református világközösség (rev), tisztújítás, rev nagygyűlés 2017

A magyar református egyházak közös jelöltjét is beválasztotta a Református Egyházak Világközösségének (REV) Végrehajtó Bizottságába a nagygyűlés, a szervezet élére pedig történelmében először női elnök került. A REV új vezetőtestületében többségben vannak a nők.

Düsseldorfban találkoztak az európai reformátusok

2017. március 24., címkék: menekültmisszió, lipcse, erdélyi diána, református világközösség (rev)

A kontinens református egyházvezetőinek tanácskozása ez alkalommal a Református Egyházak Világközösségének (REV) nyári nagygyűlését készítette elő.